Otellerde yapılan gıda israfının ülkemize ve dünyaya verdiği maddi, manevi ve çevresel boyuttaki zararlarını önlemeyi amaçlayan “Turizm İşletmelerinde Gıda İsrafını Önleme ve Bilinçlendirme Programı” adlı proje hakkında bilgi vermek üzere Aral grup yetkilisi Ali Akgün,

Uluslararası Çocuk Merkezi Ankara Temsilciliği yetkilileri, Başkanımız A. Zeki Apalı’yı 03.10.2017 tarihinde makamında ziyaret etti. Seyahat ve turizm işletmelerinin tesis ve araçlarının çocuklar için daha güvenli, sağlıklı ve eğlenceli ortamlara dönüştürülmesini amaçlayan “Çocuk Dostu Turizm” projesi hakkında Başkanımıza bilgi veren yetkililer sözkonusu proje aracılığıyla güvenli bir turizm anlayışının güçlendirileceğini ve çocukların şiddetten korunma haklarının sağlanacağını belirttiler. Başkanımız ise projeye katkıda bulunmak istediklerini ifade ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Başkanımız A. Zeki Apalı ile Genel Sekreterimiz Kevser Afşar, 13 Eylül 2017 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş'i makamında ziyaret etti.

Meslek yasamız ve yönetmeliğimizden aldığımız yetki çerçevesinde, 01-30 Eylül 2017 tarihleri arasında, Birliğimiz denetmenleri tarafından Ankara, Antalya,  Bartın, Bursa, Çanakkale, Eskişehir, İstanbul, Karabük, Nevşehir illerinde denetimler gerçekleştirilmiştir.

Disiplin Kurulu 25-26 Eylül2017 tarihleri arasında TUREB Merkezinde toplanarak çalışmalarına devam etmiştir. Söz konusu toplantıda 23 rehber hakkında denetimlerde tutulan tutanaklar sonucu ve çeşitli nedenlerle oluşturulan dosyalar görüşülerek karara bağlanmıştır. Alınan kararlar dosya ekindedir.

Meslek yasamız ve yönetmeliğimizden aldığımız yetki çerçevesinde, 01-31 Ağustos 2017 tarihleri arasında, Birliğimiz denetmenleri tarafından İstanbul, Antalya, Nevşehir, Aydın, İzmir, Bursa, Çanakkale, Trabzon, Amasya, Ordu, Sinop, Samsun illerinde denetimler gerçekleştirilmiştir.

KÜTÜPHANE