Atılım Üniversitesi’nde 25 Ağustos 2022 tarihinde başlayan ve ilk gün TUREB Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Eğinlioğlu’nun konuşmacı olduğu kongrenin ikinci bölümü de Nevşehir Kapadokya Üniversitesi’nde çalıştay ve bildiriler şeklinde gerçekleşti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz.

Bayramınızı kutlar, sağlık ve huzur dolu nice bayramlar geçirmenizi dileriz.

Birliğimiz tarafından üniversitelerin turist/turizm rehberliği bölümü öğrencileri ya da mezun durumda olan rehber adayları ile ruhsatnamelerine bölge ekletmek isteyen rehberlerimiz için planlanan yurtiçi uygulamalı eğitim gezilerinin 4 Bölge (İç Anadolu – Doğu Anadolu – Karadeniz - Marmara ) ile ilgili kısımları aşağıdaki tabloda belirtilen bölge ve tarihlerde yetkilendirilmiş acenta tarafından yapılacaktır.

Uygulama eğitim gezisi 19 Eylül-13 Ekim 2022 tarihleri arasında İç Anadolu Bölgesi (Ankara) ile başlayıp 13 Ekim 2022 tarihinde Marmara Bölgesi (İstanbul)’ da sona erecektir. Yoğun talep üzerine ikinci bir grup için bölgelerin başlangıç tarihinden iki gün sonra yeni bir gezi programı düzenlenmesi planlanmaktadır.

Birliğimiz tarafından 6326 sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu ve Meslek Yönetmeliği gereğince üniversitelerin turist/turizm rehberliği bölümü öğrencileri ile mezunlarına ve bölge ekletmek isteyen bölgesel rehberlerimize Bakanlık tarafından belirlenen gezilecek yerler kapsamında

LIBRARY