Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere vatan toprağı uğruna fedakârlıkla mücadele eden gazilerimizi minnetle yâd ediyor, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı kutluyoruz.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan

Birlikte geçen mutlu günlere özlem duyduğumuz bu bayramı en güzel şekilde geçirmeniz dileğiyle. Evinizden sağlık, gönlünüzden sevgi eksik olmasın. Mutlu bayramlar.

6326 sayılı Meslek Kanunumuzun 4. maddesinin 3. bendi ve Meslek Yönetmeliğimizin 20. maddesi gereğince aralıksız 8 yıl eylemsiz kalan rehberlerimize Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılacak sınav ile ilgili başvuru linki aşağıda yer almaktadır.

Türkiye Turist Rehberleri Birliği tarafından üniversitelerin turist/turizm rehberliği bölümü öğrencileri ya da rehberlik bölümünden mezun olan rehber adayları ile ruhsatnamelerine bölge ekletmek isteyen rehberlerimiz için planlanan yurtiçi uygulamalı eğitim gezilerinin 2 Bölge (Karadeniz ve Akdeniz) ile ilgili kısımları aşağıdaki tabloda belirtilen tarihlerde yetkilendirilmiş acentalar tarafından yapılacaktır.

Birliğimiz tarafından 1 Kasım 2021 tarihi itibariyle Karadeniz ve Akdeniz Bölgesi uygulama eğitim gezisi yapılması planlanmaktadır. Uygulama eğitim gezisi için başvurular görevlendirilen acentalar tarafından 15 Ekim 2021 tarihinden itibaren alınacak olup detaylı bilgilendirme önümüzdeki günlerde yapılacaktır.

LIBRARY