Duyurular

TURLAR HAKKINDA UYARILAR

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

YABANCI DİL SEVİYE TESPİT VE DİL EKLETME SINAV BAŞVURULARI BAŞLADI

ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

TUREB TARAFINDAN İKİNCİ BAĞIŞ KAMPANYASI

ACENTALARA İSTANBUL TURLARIYLA İLGİLİ ÖNERİMİZ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Phaselis Hakkında Açıklama

2023 Kış Dönemi Uygulama Eğitim Gezisini, katılımcıların yoğun talepleri nedeniyle yeni yılda mümkün olan en yakın tarih olan 21 Ocak 2023 tarihinde başlatabilmek için, bilindiği üzere 26 Aralık 2022-16 Ocak 2023 tarihleri arasında başvuru kayıtları alınmıştır.

Birliğimiz tarafından üniversitelerin turist/turizm rehberliği bölümü öğrencileri ya da mezunu olan rehber adayları ile ruhsatnamelerine bölge ekletmek isteyen turist rehberleri için planlanan yurtiçi uygulama eğitim gezilerinin 4 Bölge (Marmara – Ege – Akdeniz – Güneydoğu Anadolu Bölgesi ) ile ilgili kısımları aşağıdaki tabloda belirtilen bölge ve tarihlerde yetkilendirilmiş acenta/acentalar tarafından yapılacaktır.

2023 yılı ilk etap uygulama eğitim gezisi başvuruları 26 Aralık 2022 tarihinde başlayacak olup detaylar paylaşılacaktır.

Birliğimiz tarafından, 6326 Sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu gereğince hazırlanan Meslek Yönetmeliği’nin Tanımlar başlıklı 3 üncü maddesinin (r) bendi gereğince; rehberlik bölümü öğrencileri ile mezunlarına yönelik olarak “Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı”, Dil Ekletme Sınavı başlıklı 18 inci maddesi gereğince ise ruhsatnamelerine yeni bir dil ekletmek isteyen turist rehberlerine yönelik olarak “Dil Ekletme Sınavı” yapılacaktır.

Zorunlu Açıklama

Yaklaşan TÜRSAB Seçimli Genel Kurulu öncesi adayların rehberlik ve rehberler üzerinden seçmen etkileme çabalarının sürmekte olduğunu üzüntü ile gözlemliyoruz. Ne rehber odalarının ne de TUREB’in Genel Kurullarında biz TÜRSAB ve acentaları "tehdit" gibi görüp,