22.02.2015 00:00:00 Paylaş

BÖLGESEL TURİST REHBERLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI

BÖLGESEL TURİST REHBERLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI
 
6326 sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu ve buna bağlı Meslek Yönetmeliği'nin 5 inci maddesi gereğince, Valilikler, İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri ile Bölgesel Turist Rehberleri Odalarının talepleri doğrultusunda, Bakanlık Makamının 19.02.2015 tarih ve 33403 sayılı olurları ile Birliğimiz tarafından Trabzon, Gaziantep, Şanlıurfa ve Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odaları’nın yetki çevrelerine yönelik olarak Trabzon ve Şanlıurfa illerinde Almanca, Fransızca, İngilizce, Arapça, Japonca, Rusça, Farsça, Yunanca, Romence, Sırpça, Slovakça, İsveççe, Çekçe, Hollandaca, Danimarkaca, Korece ve Çince dillerinde Bölgesel Sertifika Programı düzenlenecektir.
 
Sertifika programı için sadece yukarıda belirtilen odaların yetki çevresinde bulunan illerde ikamet edenler müracaat edebileceklerdir.
 
Sertifika programı seçme sınavları ile birlikte dil ekletme ve yabancı dil seviye belirleme sınavları da yapılacaktır. Bu sınavlara dil ekletmek isteyen ruhsatname sahibi ülkesel veya bölgesel rehberler ile üniversitelerin rehberlik bölümü son sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ve mezun olanlar da katılabileceklerdir.
 
Başvuru koşulları ve formları EK'tedir.

Başvuru Formu için tıklayınız

 Program Duyurusu için tıklayınız