22.10.2014 00:00:00 Paylaş

Balıkçıyı Andık

TUREB Yayınları'ndan "Ben Halikarnas Balıkçısı, Doğdum Sevdim Öldüm" isimli kitabın yazarı Prof. Dr. Şadan GÖKOVALI imza günü yaptı.

13 Ekim 2014 Pazartesi günü, saat 10.30’da, Gönültepe’de Halikarnas Balıkçısı ile buluşuyoruz.  Bodrum Belediye Başkanı, Bodrum Kent Konseyi ve Halikarnas Balıkçısı Forumu katılımcıları; öğretmenler, öğrenciler, tüm ilgililer Gönültepe’deydi.

 

10 Ekim 2014, BASIN DUYURUSU

Halikarnas Balıkçısı’nı Anıyoruz

Bu yıl anma etkinliklerimiz 12 Ekim saat 15.00 de Bodrum İskele Meydanı'nda Bodrum Kent Konseyi Eğitim Birimi'nin Bodrum Tohum Derneği'yle birlikte düzenlediği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Gençlik Birimi'nin destek verdiği tohum dağıtımı ile başlayacak. Halikarnas Balıkçısının doğa sevgisinin vurgulanacağı etkinlikte yazarın Mavi Sürgün kitabından tohumla ilgili bölümler paylaşılacak.

13 Ekim 2014 Pazartesi günü, saat 10.30’da, Gönültepe’de Halikarnas Balıkçısı ile buluşuyoruz.  Bodrum Belediye Başkanı, Bodrum Kent Konseyi ve Halikarnas Balıkçısı Forumu katılımcıları; öğretmenler, öğrenciler, tüm ilgililer Gönültepe’deyiz.

Gönültepe'de yapılacak etkinlikte de katılımcılara tohum ve Mavi Mürgün'den tohumla ilgili bölümler dağıtılacak.

İskele Meydanı, Gönültepe ve OASİS’deki etkinliklere katılan öğrencilere, Bodrum Deniz Müzesi’ne giriş bileti armağan edilecek.

Aynı gün saat 11.30’da, hep birlikte OASİS’deki sergi açılışına gitmek üzere Gönültepe’den ayrılıyoruz.

Yıllar önce Halikarnas Balıkçısı’nın kızı İsmet Hanım tarafından AKADEMİA Vakfı’na bağışlanmış olan Halikarnas Balıkçısı’nın okuduğu kimi kitaplardan oluşan bir sergi açıyoruz.

Mehmet Uyargil’in fotoğraflarını çektiği bazı kitap kapaklarından ve içeriklerinden oluşan sergi, Saat 12.00’de, OASİS’de, Hurmalı Caddede açılacak. Halikarnas Balıkçısı’nın geniş ilgi alanını ve hangi dilde neler okumuş olduğunu, kısmen de olsa, yansıtması bakımından ilginç olduğunu düşünüyoruz.

Aynı mekanda, saat 12.30’da, Halikarnas Balıkçısı’nın manevi oğlu Prof. Dr. Şadan Gökovalı, Türkiye Turizm Rehberleri Birliği – TUREB- tarafından, 2014 yılında yayınlanmış olan “Ben Halikarnas Balıkçısı: Doğdum, Sevdim, Öldüm” başlıklı kitabını imzalayacak.

İsteyenler pazartesi sabahı, Bodrum Belediyesi’nin ayarladığı; Belediye önünden saat 10’da kalkacak araçlarla Gönültepe’ye ulaşabilirler.

13 Ekim 2014, Pazartesi günü, saat 10.30’da Gönültepe’de buluşmak üzere…

Resim Galeri