29.06.2018 17:14:16 Paylaş

Dondurma ve Tatlı Festivali Başladı

Ankara’da 29 Haziran-01 Temmuz 2018 tarihleri arasında düzenlenecek “Dondurma ve Tatlı Festivali” kapılarını ziyaretçilere açtı. Atatürk Kültür Merkezi'nde 29 Haziran 2018 tarihinde açılışı gerçekleştirilen festivale, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Kamil Özer, Başkanımız A. Zeki Apalı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Disiplin Kurulu Başkanı Kılıçarslan Karapıçak ve çok sayıda turizm temsilcisi katıldı.

Festival açılışında konuşma yapan Kılıçarslan Karapıçak, Türkiye'de daha önce gerçekleşmemiş sektörlerde fuarlar düzenlemek için yola çıktıklarını söyledi. Başkentte açılan festivalin Türkiye'de bir ilk olduğunu belirten Karapıçak, şunları dile getirdi: "Üç gün boyunca konserler, dondurma yarışmaları olacak. Festivalimiz dolu dolu geçecek. Türkiye genelinden yaklaşık 50 firma var. Ülkemizin ve şehrimizin tanıtımını düşünerek festivale Ankara'dan başladık ama hedefimiz İstanbul, İzmir ve Antalya'ya yaymak. İlerleyen zamanlarda başka ülkelerde de yapmayı düşünüyoruz. Festivalimizi 3 gün boyunca yaklaşık 250 bin kişinin ziyaret etmesini hedefliyoruz."

Festivalde üç gün boyunca dans gösterileri, dondurma ikramları, animasyon gösterileri, yarışmalar ve konserler gibi birçok etkinlik yapılacak.

Kahramanmaraş, Gaziantep, Denizli ve Diyarbakır'dan birçok tatlı ve dondurma firmasının stant açtığı festivale, çocuklar ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Resim Galeri