Öğretmenler geleceğin neferidir. Geleceğimizin aydınlarıdır ve toplumu aydınlatırlar. Öğretmen yeri geldiğinde anne baba, yeri geldiğinde kardeş, dosttur. Dertlerimiz olduğunda bizi sıkılmadan dinleyen, bizi olduğumuz gibi kabul eden ve yargılamayan kutsal değerlerdir. Öğretmen, her şeyden önce öğrencisine erdemli olmayı ve insanlığa faydalı işler yapmayı öğretir.

Unutmadık, unutmayacağız. Seni minnetle anıyoruz. "Atatürk, uluslar arası anlayış, iş birliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı,

"Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."

Zorunlu Açıklama

Yaklaşan TÜRSAB Seçimli Genel Kurulu öncesi adayların rehberlik ve rehberler üzerinden seçmen etkileme çabalarının sürmekte olduğunu üzüntü ile gözlemliyoruz. Ne rehber odalarının ne de TUREB’in Genel Kurullarında biz TÜRSAB ve acentaları "tehdit" gibi görüp,

Değerli Meslektaşlarımız Son zamanlarda, rehber denetimlerinde kimi meslektaşlarımızın tur için zorunlu olan sözleşmelerini yanında bulundurmadığı ya da içini doldurmadan boş sözleşmeler ile tur yaptıkları görülmektedir. 6326 sayılı yasaya göre “kınama” ve “idari para cezası” gerektiren bu üzücü durumun yaşanmaması için, siz değerli meslektaşlarımızın azami dikkat ve özeni göstermelerini diliyoruz.

Kamuoyuna Duyuru

Değerli turizmciler, Turist rehberliği 6326 sayılı yasası ile ve yasaya uygun örgütlenmesi ile Anayasa güvencesine sahip bir meslektir. Türkiye genelinde de önlisans, lisans ve yüksek lisans eğitim veren 90'a yakın üniversitede eğitimi verilmektedir.

KÜTÜPHANE