Paylaş

Yönetim Kurulu

Turist Rehberleri Birliği’nin 27 Şubat 2016 tarihinde yapılan II. Olağan Genel Kurul Toplantısı sonucunda oluşan TUREB Yönetim Kurulu ve Birlik yapılanması aşağıdaki gibidir:

 

 A. Zeki APALI / Başkan

1969 yılında Denizli’de doğmuştur. 1987’den itibaren turizm sektörünün içindedir. Üniversite eğitimini Turizm Rehberliği  ve Kamu Yönetimi üzerine yapmıştır. Rehberlik mesleğine başladığında örgütlü mücadelenin başarı şansının daha yüksek olduğu inancıyla önce İZRO’ya üye olmuş, daha sonra kayıt yerini değiştirerek ARO kurucuları arasında yer almıştır. 2010 yılından sonra ARO’da YK üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Kültürel ve sosyal amaçlı dergilerde Genel Yayın Yönetmenliği yapmıştır.  2013 yılından itibaren de TUREB Başkanlığı görevini yürütmektedir.

İki çocuk babasıdır.

Turizm Güncel web sitesinde "Ahmet Zeki APALI kimdir?" başlıklı röportajı okumak için tıklayınız.

 Hayati KORUCU / Üye

 Esmeray AKAR / Üye

 Adem BİÇER / Üye

 İzzet Selim KAVUNCUOĞLU / Üye

1965 yılında İstanbul’da doğan İzzet Selim KAVUNCUOĞLU; 1984'de İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur. 1984  1989 arası İ.Ü. Alman Dili ve Edebiyatı, 1990 - 1994 arası  yine İ.Ü. Sanat Tarihi ve en son 2009-2013 arası Haliç Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarım bölümlerinden mezun olan KAVUNCUOĞLU 1989 yılından beri rehberlik yapmaktadır. Bu esnada 5 yıl süreyle acentacılık tecrübesi de olmuştur. Halen İstanbul’da yaşamakta ve mesleğini sürdürmektedir.