03.01.2020 10:25:18 Paylaş

2020 Yılı Uygulama Gezisi Ek Kontenjan Başvuruları Başlamıştır

2020 yılı uygulama eğitim gezisi için 30 Aralık 2019 tarihinde web sayfamız ve sosyal medya hesaplarımızdan ilan verilmiş, iki günde 300 başvuru alınmış ve kontenjanlar dolmuştur. Ancak başvuru yapamayan rehberlerimiz ve rehber adaylarımızın hak kaybına uğramaması amacıyla Marmara ve Ege Bölgesi uygulama eğitim gezisi için yeniden ilave gezi programı hazırlanmıştır. 20 Ocak çıkışlı İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesi başvuruları sonlandırılmıştır.

  • Tek kişilik oda sayısı sınırlı sayıda olduğundan bu yönde talep varsa başvuru dilekçelerinde kesinlikle belirtilmelidir.
  • Uygulama gezisi hakkındaki tüm sorular ve başvurular için Setur Seyahat Acentesinin 444 0 738 numaralı çağrı merkezinin Kültür Turları ( 3 tuşlanarak) Tur Satış Ekibi ile görüşülecektir.

* İsteyenler tek bölge başvurusu da yapabilecektir.

** Başvurular hafta sonları da alınabilecektir.

Rehberlerimizin Başvurusu İçin:

 Rehberlerimiz, acentenin 444 0 738 numaralı çağrı merkezinin Kültür Turları ( 3 tuşlanarak) Tur Satış ekibine bağlanarak kayıt ve ödeme işlemlerini yaptıracak ve acente satış temsilcisinin e-posta yoluyla göndereceği “Başvuru Formu/Dilekçesi” ile beraber kayıt işlemlerini tamamlayacaktır.

NOT: *Turist Rehberliği Meslek Yönetmeliği’nin 17. maddesinin 1. fıkrasındaki ; “Bölgesel turist rehberleri, gerekli koşulları yerine getirerek ruhsatnamelerine yeni bölge veya bölgeler ekletebilir. Ancak, yeni bir bölge ekletmek için ruhsatnamesinde yazılı olan bölgede en az iki yıl eylemli turist rehberliği yapmış olmak, uygulama gezisine katılmış olmak ve gezi sonunda Birlik tarafından yapılacak olan yazılı sınavda başarılı olmak gerekmektedir.” hükmü uyarınca bölge ekletmek isteyen rehberlerimiz geziye katılabilir ancak ruhsatnamesinde yazılı bölgede iki yıl eylemli olduktan sonra yeni bölgeyi ruhsatnamelerine ekletebilir.

*(Bu madde sadece Bakanlık Kursları veya TUREB sertifika programları ile bölgesel ruhsatname alan rehberler için geçerlidir.)

Rehberlik Bölümü Öğrencileri veya Mezunlarının Başvurusu İçin:

Bölüm öğrencileri veya mezunlarının, acentenin 444 0 738 numaralı çağrı merkezinin Kültür Turları ( 3 tuşlanarak) Tur Satış ekibine bağlanarak kayıt ve ödeme işlemlerini yaptırması gerekmektedir.

*Rehberlik bölümü öğrencileri 6326 sayılı kanun ve ilgili yönetmelik gereği; Üniversitelerin turist/turizm rehberliği bölümü öğrencileri için öngörülen kredi sayısının en az yüzde ellisini,.................................................... tamamlamış olmaları koşuluyla mezun olmadan da Birlik tarafından yapılacak uygulama gezilerine katılabilirler.

*Yüksek Lisans öğrencileri için: Tezli Yüksek Lisans öğrencilerinin ders aşamasını bitirmesi ve bunu belgelemesi; Tezsiz Yüksek Lisans öğrencileri için ise birinci dönemi alttan dersi kalmadan başarıyla tamamlaması (kredi yükünün %50 sini tamamlamış olmak) ve bunu belgelemesi gerekmektedir.

  • Rehberlik bölümü öğrencileri veya mezunları için istenen belgeler:

- Nüfus cüzdanı fotokopisi,

- Son 6 ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,

- Öğrenci belgesi/diploma örneği

- Transkript (mezunlar için gerekmemektedir)

ile birlikte şahsen başvurması veya kargo yoluyla SETUR SERVİS TURİSTİK A.Ş. SEYAHAT ACENTESİNİN SARAY MAHALLESİ SİTE YOLU CADDESİ NO:4/1 ÜMRANİYE İSTANBUL adresine göndermesi gerekmektedir.

Karşı ödemeli kargolar ve belirtilen adrese gönderilmeyen başvurular kabul edilmeyecektir.

ÖDEMELER İÇİN:

  • Ödemeler EFT/ Havale veya Kredi Kartı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Kredi Kartlarına taksit imkanları aşağıdaki gibidir:

  • Yapı ve Kredi Bankası kartlarına 12 taksit, Garanti Bonus 8 taksit, diğer tüm kartlara 6 taksit uygulanmaktadır. Taksitler vade farksız olarak uygulanmaktadır. AMEX karta %3,5, diğer yabancı kartlara % 2,5 komisyon uygulanmaktadır.

              

  BAŞVURU ÜCRETİNİN İADE EDİLEMEYECEĞİ DURUMLAR:

  • Turist Rehberliği Meslek Yönetmeliği’nin 14. maddesinin 7. fıkrasındaki, “Üniversitelerin turist/turizm rehberliği bölümü öğrencileri için öngörülen kredi sayısının en az yüzde ellisini, yüksek lisans programları öğrencilerinin ise ders aşamasını tamamlamış olmaları koşuluyla mezun olmadan da Birlik tarafından yapılacak uygulama gezilerine katılabilirler.” hükmü uyarınca başvuru yeterliği olmadığı halde kayıt yaptıranların başvuruları geçersiz sayılacak ve ücret iadesi yapılmayacaktır.
  • Eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır. Sorumluluk başvuru sahibine aittir ve ücret iadesi yapılamayacaktır.

 

     

Bölge

Tarih

Gezi Süresi

Çift kişilik odada kişi başı Yarım P.

Tek kişilik  oda Yarım P.

Ziyaret Edilecek İller

1

Marmara Bölgesi / İstanbul Konaklamalı

08 Şubat 2020 Cumartesi

8 Gün

₺2.600,00

 ₺3.600,00

İstanbul - Edirne - Bursa - Çanakkale - Balıkesir

15 Şubat 2020 Cumartesi

Marmara Bölgesi / İstanbul Konaklamasız

08 Şubat 2020 Cumartesi

8 Gün

₺1.700,00

 ₺2.000,00

15 Şubat 2020 Cumartesi

2

Ege Bölgesi

15 Şubat 2020 Cumartesi

7 Gün

₺1.800,00

 ₺2.400,00

İzmir - Manisa - Denizli - Muğla

21 Şubat 2020 Cuma