27.08.2019 13:58:56 Paylaş

02 - 06 Eylül 2019 YDST ve DE Sınav Takvimi

Birliğimiz tarafından 02-06 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılması planlanan Yabancı Dil Seviye Tespit ve Dil Ekletme Sınavları için oluşturulan takvim aşağıda yer almaktadır.

Sınavlar, Beyoğlu Akademi Merkezi’nde (Şehit Muhtar Mahallesi, İmam Adnan Sokak No:9, 34435 Beyoğlu/İstanbul) yapılacaktır.

Sınavla ilgili olarak başvuru formunuzda belirtmiş olduğunuz telefon numaranıza mesaj (SMS) gönderilecektir. Mesajlarınızı kontrol etmeniz ve takvimde belirtilen gün ve saatte sınav salonunda hazır olmanız gerekmektedir.

İletişimin sağlıklı yürütülebilmesi için bütün katılımcıların cep telefonu numaralarını Birliğimize iletmeleri kendi sorumluluklarıdır.

İngilizce yazılı sınav yeri ve saati sınavdan önce katılımcılara duyurulacaktır.

Sınava girişte adaylara verilecek sınav giriş kartının sınav sona erene kadar görünür bir biçimde taşınması gerekmektedir.

Sözlü sınav sonunda kartlar komisyona teslim edilecektir.

Sınavı tamamlayan adayların sınav binasında beklemelerine müsaade edilmeyecektir. Sadece kafe bölümü bu yasak kapsamının dışındadır.

Sınav binasına adaylar dışında hiç kimsenin (eş, dost, akraba, eşlikçi, meslektaş vb.) girişine müsaade edilmeyecektir. Bu kişiler zemin kattaki kafede bekleyebilirler.

Yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylar sınav günü ve saatinde yine aynı kurallara tabii olacaklardır.

Sözlü ve yazılı sınavlar boyunca TUREB tarafından 26/12/2014 tarihli Turist Rehberliği Meslek Yönetmeliği 8. Maddesine istinaden görüntü ve ses kaydı alınacaktır.

Sınav salonlarında bireysel olarak ses ve görüntü kaydı alınmasına ve bireysel iletişim cihazları kullanılmasına izin verilmeyecektir.

Başarı dileklerimizle.

Dokümanlar