28.07.2017 13:36:49 Paylaş

Büyük Taarruz Bisiklet Turu 2017

Turist Rehberleri Birliği (TUREB) tarafından düzenlenecek Büyük Taarruz Bisiklet Turu organizasyonu, ülkemizin temeli olan Büyük Taarruz Zaferini, o temele canını tuğla, kanını harç yapan şehitlerimizi anmak ve yaşadığımız coğrafyanın tarih ve doğal zenginliklerini tatmak amacıyla düzenlenmektedir.

BU SAVAŞ,

BU ZAFER,

BU COŞKU HEPİMİZİN...

Büyük Taarruz, Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli olmasının yanı sıra, tarihte eşi benzeri olmayan bir takım özelliklere sahip bir savaştır. Bu hızda bu kadar mesafenin savaşarak alınması, bu hızda ülkeyi işgalden kurtarması, bu kadar kısa sürede tam ve kesin sonuç alınabilmiş olması, sonuçları itibariyle bir ülkenin ve toplumun tarihinde dönüm noktası teşkil etmesi özellikleri ona eşsiz bir nitelik kazandırmıştır.

Organizasyonumuz tamamen GÖNÜLLÜLÜK esasına göre düzenlenmektedir. Aklında ve yüreğinde bu amacı hissedip yaşayabilenler ve yaşatmak isteyen HERKES katılabilir. 

Organizasyon, 26 Ağustos 2017 tarihinde Afyon-Kocatepe'den başlayıp, 15 gün ve 15 etap sürecek, 09 Eylül 2017 tarihinde İzmir-Konak-Hükümet Meydanında sona erecektir. 

Güzergâh, savaş zamanında ordumuz hangi gün ve saatte nerede olmuşsa, aynı gün ve saatlerde orada olunacak şekilde düzenlenmiştir. Amaç, o günlerin havasını soluyabilmek, heyecanını yaşayabilmektir. 

Güzergâh boyunca, unutulmuş hikâyelerin, bilinmeyen, anlatılmayan olayların olduğu yerlerden geçilecek, sahip çıkılmayan şehitlik ve şehit mezarlarına uğranılacaktır.

Organizasyon 15 günde 15 etap olacak şekilde düzenlenmiş olup yaklaşık 900 km sürecektir.

Organizasyona 15 gün katılma mecburiyeti yoktur. İsteyen istediği etaba veya etaplara katılabilir...

Büyük Taarruz Bisiklet Turu 2017 programı dokümanlarda yer almaktadır. 

Büyük Taarruz Bisiklet Turu kayıt katılım formunu dokümanlardan indirip doldurduktan sonra 18 Ağustos 2017 tarihine kadar info@tureb.org.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.