14.11.2016 10:24:24 Paylaş

Uygulama Gezisi İçin Teklif Alınacaktır

Birliğimiz tarafından 6326 sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu ve Meslek Yönetmeliği gereğince üniversitelerin turist/turizm rehberliği bölümü öğrencileri ile mezunlarına yönelik olarak, Bakanlık tarafından belirlenen gezilecek yerler kapsamında hazırlanacak gezi programı çerçevesinde ve teklif şartnamesinde belirtilen şartlarda bir seyahat acentasına “Uygulama Gezisi” yaptırılacaktır.

Yönetmeliğin 14 üncü maddesi gereğince, üniversitelerin turist/turizm rehberliği bölümü öğrencileri ile mezunlarına ve de bölge ekletmek isteyen bölgesel rehberlere yönelik olarak, Bakanlık tarafından belirlenen gezilecek yerlerden acentelerce oluşturulacak gezi programı kapsamında “Kış Gezisi (1. Etap)” olarak Ocak-Şubat-Mart aylarında Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgelerini kapsayan, her bir bölge için en az 6 (altı), en fazla 7 (yedi) tam gün olmak üzere;

a- Marmara-Ege-Akdeniz Bölgeleri için 18-21 gün aralığında,

b- İç Anadolu-Karadeniz Bölgeleri için 12-14 gün aralığında,

c- Karadeniz Bölgesi için 6-7 gün aralığında,

grubun gezi, konaklama, yeme-içme, tekne turları, transferler, rehberlik gibi hizmetlerin birbirleri ile koordineli olacak şekilde yürütülerek tarihi ve turistik yerlerin gezilmesini içermektedir. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri için ise mevsim ve diğer koşulların uygun olduğu dönemlerde gezi planlaması düzenlenecektir. Firma, yukarıdaki üç grup için ayrı fiyat teklifi verecektir.

      Teklif verecek olanlar TUREB’den bizzat onaylı dokümanı elden teslim alabilecekleri gibi, talep edilmesi halinde şartname, teklif mektubu ve gezilecek yerlere ilişkin dokümanlar mühürlendikten sonra kargo ile de gönderilebilecektir.

NOT:

1- Teklif verecek olanların TUREB tarafından onaylı dokümanı teslim alması zorunludur.

2- Doküman satış bedeli (varsa vergisi dâhil): 150-TL (Banka Hesabına 150-TL yatırıldığını gösterir dekont dosyayı almak isteyen firma tarafından kuruma ulaştırılmak zorundadır.)

Hesap Adı: Turist Rehberleri Birliği

Vakıflar Bankası Başkent Şubesi: TR30 0001 5001 5800 7301 5766 26

3- Özel deneyim gerektiren bu turda acente, uygun araç, donanım ve personel temin edebilecek, en az 5 yıldır turizm sektöründe hizmet veren aktif A grubu seyahat acentesi olacaktır.

4- Teklifler 02.12.2016 günü saat 14.00’e kadar Turist Rehberleri Birliği (TUREB) adresine teslim edilecektir. Son teklif verme saatine kadar TUREB’e ulaşmayan teklifler değerlendirmeye alınmayacaktır. Posta ile teklif zarfı gönderilmesi halinde postada meydana gelebilecek gecikmelerden TUREB sorumlu değildir.