13.01.2016 00:00:00 Paylaş

ÖNEMLİ DUYURU..!

         Bilindiği üzere dün (12.01.2016), Tarihi Hipodrom Meydanı’ndaki gerçekleşen intihar saldırısı neticesinde terör insanlık dışı yüzünü bir kez daha göstermişti. Ülkemizin tarihi ve kültürel değerlerini, güzelliklerini görmeye gelen insanları hedef alan menfur saldırıyı nefretle kınıyoruz. Saldırıda hayatını kaybeden tüm insanlara rahmet; yaralılara acil şifalar diliyoruz.

         İstanbul Turist Rehberleri Odası’na kayıtlı rehberimizin konuklarına anlatım yaptığı sırada gerçekleşen ve çok sayıda konuğumuzun hayatına mal olan bu saldırıyı kınamak; terörün dininin, dilinin, ırkının olmadığını anlatmak; hayatını kaybedenleri anmak üzere yarın (14.01.2016) saat 10:20’de Turizm Sektörünün diğer temsilcilerinin de davetli olduğu Sultanahmet Meydanı’ndaki “Karanfil Bırakma” etkinliğine bütün rehberlerimizi davet ediyoruz.

         İstanbul dışında olan rehberlerimiz de kendi bölgelerinde yapılacak benzer etkinlikleri öğrenerek katılım sağlayabilirlerse, alçakça tabir edilebilecek bu saldırıya verilecek en güzel cevabı vermiş olacaklardır.

     Tüm turizm camiasını etkinliğe katılmaya, birlik ve kardeşlik ortamında terörün her türlüsüne karşı olunduğunu göstermeye, Türkiye’nin sahip olduğu değerlerin hiçbir terör saldırısı ile ortadan kaldırılamayacağına olan inancı haykırmaya davet ediyoruz.

            Saygılarımızla,

            TUREB YK