15.12.2015 00:00:00 Paylaş

"2016 YILI I. ETAP KIŞ GEZİSİ BAŞVURULARI BAŞLIYOR"

       Bilindiği üzere, 6326 sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu Meslek Yönetmeliği gereğince, üniversitelerin Turist/Turizm Rehberliği bölümleri öğrencileri ile mezunlarına yönelik olarak Yurtiçi Uygulama Gezileri Birliğimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

       Bu kapsamda, iki aşamalı olarak planlanan uygulama gezilerinin ilk etabı, İç Anadolu-Marmara – Ege ve Akdeniz Bölgelerini içerecek şekilde “Kış Gezisiolarak adlandırılmış ve gezi, öğrencilerin ders programları, iklim koşulları ile konaklama maliyetleri de düşünülerek 18 Ocak 2016 tarihinde başlatılacaktır.

    1.  I. Etap İç Anadolu-Marmara- Ege ve Akdeniz bölgelerini kapsayan Uygulama gezileri, Ankara başlangıçlı olacaktır.  Uygulama gezilerine Üniversitelerin Turist/Turizm Rehberliği bölümleri öğrencileri için öngörülen kredi sayısının en az yüzde ellisini, yüksek lisans programları öğrencilerinin ise ders aşamasını tamamlamış olanlar ile mezunlarına yönelik olarak 18.01.2015 tarihinde başlatılacak olup, başvuruları ise 21 Aralık 2015 tarihinden itibaren kabul edilecektir.

    2.  Gezi programı toplamda 28 gün sürecek olup, 27 gece konaklamalı, konaklamalar ise 3* - 4* - 5* yıldızlı otellerde olacak ve 4* ağırlıklı gerçekleşecektir.

    3.  Geziye çıkacak her araç için en az 32, en çok 40 katılımcı olması şartı vardır. İkinci bir aracın çıkmasına yeterli sayıda başvuru olmaması halinde ise başvuru tarihine göre işlemlerini tamamlamış ilk 40 kişi geziye çıkacak, kalanlar sonraki tarihlerde yapılacak gezilere bırakılacaktır.

Gezi için katılımcılardan alınacak ücrete 2 kişilik odada kişi başı konaklama, kahvaltı ve akşam yemekleri dâhil olacaktır.

    4.  Gezinin kişi başı ücreti 3.290 TL’dir. Bu bedel kredi kartı ile tek çekim, havale veya nakit ödeme fiyatıdır. Kredi kartları için uygulanan uzun vadeli taksitlere sınırlama getirilmesi nedeniyle3.290 TL’lik peşin ödemeli bu turun fiyatı, kredi kartına

·       3 taksit, 1.170-TL x 3 = 3.510-TL                 

·       6 taksit, 610-TL    x 6 = 3.660-TL

·       8 taksit, 470-TL    x 8 = 3.760-TL

·       10 taksit, 380-TL  x 10=3.800-TL

·       12 taksit, 320-TL  x 12=3.840-TL

olarak turu yapacak acente tarafından bildirilmiştir.

       Fiyat double odada kişi başı yarım pansiyon (kahvaltı + akşam yemeği) konaklama olarak belirlenmiştir. Gezi programının yoğunluğu, konaklanan otellerde toplu alınan akşam yemek fiyatlarının uygun olması nedeniyle yarım pansiyon konaklama tercih edilmiştir.

   5.  Gezi, Ankara’dan başlayıp sırasıyla İç Anadolu, Marmara, Ege ve AkdenizBölgeleri tamamlandıktan sonra Ankara’da     bitecektir.

   6.  Mevsim koşulları gereği günlerin kısalığı, hava şartları göz önünde bulundurularak uygun kıyafet alınmalı, sabah erken saatlerde yola çıkılıp geç saatlerde otele giriş yapılabileceği bilinmelidir.

   7.  Uygulama gezisi rehberlik eğitiminin önemli bir parçası olduğu için katılımcılar kendilerine gezi öncesi verilen tüm kurallara uymak, gezinin uyum içinde gerçekleşmesini sağlamak zorundadırlar.

   8.  Geziye çıkacak her bir araçta eğitmen rehber, belli dönemlerde katılacak TUREB ve Bakanlık gözetim ve denetim elemanları ile acenta temsilcisi bulunacaktır.

   9.  TUREB belli yerlerde programa katkı sağlamak amacıyla uzmanların katılımları ve anlatım yapmalarını temin edecektir.

  10.  Mevsim koşulları ve ziyaret yerleri (SİT alanı, camii, kilise vb) göz önünde bulundurularak uygun kıyafet alınmalı, sabah erken saatlerde yola çıkılıp geç saatlerde otele giriş yapılabileceği bilinmelidir.

  11. Uygulama Gezisi, Novitas Turizm ve Seyahat Acentası tarafından gerçekleştirilecek olup, bu nedenle müracatların seyahat acentasına yapılması gerekmektedir.


                        İnönü cad. Ebe Hanım sok. No: 8/1
                        Gümüşsuyu 34437, İstanbul-Türkiye
                        Tel: (212) 251 28 08 (pbx) Faks: (212) 292 08 78
                        Cep: 0542 551 37 00
                         egitimgezisi@novitas.com.tr  /   www.novitas.com.tr                      

 

Kesin Kayıt için Gerekli Belgeler

1-     Mezun olunan okulun ve mezuniyet tarihinin de belirtildiği, TUREB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yazılmış uygulama gezisine katılım dilekçesi,

2-     Gezi boyunca görünür bir şekilde taşınmak zorunda olunan kimlik kartları için dijital ortam vesikalık fotoğraf (kartların hazırlanması için e-posta yoluyla acenteye iletilecektir),

3-     Nüfus cüzdan fotokopisi (T.C. kimlik numarasının da bulunduğu kimlik fotokopisi sigorta ve kayıt işlemleri için acenteye e-posta yoluyla gönderilecektir),

4-     Gezi ücretinin yatırıldığını gösterir belge,

5-     İlk 4 maddedeki belgeler turu yapacak acenteye taratılarak e-posta olarak gönderilecektir. Ancak, dilekçenin ıslak imzalı aslı, son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi tura başlarken araçtaki acente görevlisine teslim edilerek acente tarafından Birliğe ulaştırılacaktır.