08.11.2013 00:00:00 Paylaş

UYGULAMA GEZİLERİ BAŞLIYOR

ÜNİVERSİTELERİN TURİST REHBERLİĞİ BÖLÜMÜ MEZUNLARI İÇİN

ÇOK ÖNEMLİ DUYURU

Bilindiği üzere 6326 sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu uyarınca üniversitelerin Turist/Turizm Rehberliği bölümlerinden mezun olmuş, ancak uygulama gezisini meslek kuruluşlarının yapılanması sırasında yaşanan sıkıntılar nedeniyle tamamlayamamış arkadaşlarımız için Uygulama Gezisi Programı hazırlanmıştır.

Programın hazırlanmasında dikkat edilen hususlar şunlardır:

  1. Gezi maliyetlerinin düşürülmesi hedeflenmiştir. Bunun için hem öğrenciler hem de aileleri düşünülerek iki aşamalı program düşünülmüştür.
  2. İlk etapta “Kış Gezisi” olarak adlandırabileceğimiz gezi, iklim koşulları ve konaklama maliyetleri de değerlendirerek Marmara – Ege – Akdeniz Bölgelerini içerecek şekilde planlanmıştır.
  3. Gelen talepler ışığında, ikinci etap olarak yaz başlangıcı veya yaz sonunda, kalan bölge gezilerinin yapılması planlanmaktadır. Yaz dönemi yani turizm açısından yüksek sezon düşünülmemekte olup bunun en temel nedeni konaklama ve araç maliyetlerinin bu dönemde yüksek olmasıdır. Bunların detayları yine ilerleyen zaman dilimi içerisinde Birlik web sayfamız üzerinden duyurulacaktır.
  4. Henüz hiç geziye çıkamamış yüzlerce öğrencimizin mağduriyetlerine çözüm bulmak amacıyla gelen talepler de dikkate alınarak ilk etap “Kış Gezisi” uygulamasını 12.12.2013 tarihinde başlatmak üzere 11.11.2013 tarihinden itibaren başvurular kabul edilmeye başlanacaktır.
  5. Gezi programlarının başlangıç yerleri başvurular alındıktan sonra açıklanacaktır.
  6. Programda konaklanacak oteller 3* - 4* - 5* standartlarında olacaktır.
  7. Gezi için katılımcılardan alınacak ücrete 2 kişilik odada kişi başı konaklama, kahvaltı ve akşam yemekleri dahil olacaktır.
  8. Ücret kişi başı 2.000-TL (± %5) olacaktır. Ödemelerde taksitlendirme veya ödeme kolaylığı sağlanması hususunda sözleşme yapılacak seyahat acentesi ile ayrıca görüşülecek ve ilan edilecektir.

Daha fazla bilgi veya varsa sorularınıza yanıt bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

www.tureb.org.tr

info@tureb.org.tr