12.12.2013 00:00:00 Paylaş

12.12.2013 Tarihli Uygulama Gezisi

Uygulama Gezisine İlişkin Duyuru

12.12.2013 Tarihli Uygulama Gezisi

 

8 Kasım tarihinde web sayfamızda yaptığımız duyuru ile üniversitelerin turist/turizm rehberliği bölümü mezun durumundaki öğrencileri için ön kayıtlar alınmaya başlamış ve “gezi tarihinden önce başvuruların yoğunluğuna göre çıkış yeri de belirtilerek kesin kayıt açılacak” denilmiştir.

 1. İlk etap olarak, Marmara – Ege ve Akdeniz Bölgelerini içerir gezi İstanbul çıkışlı olacaktır.
 2. Program toplamda 19 gün sürecek olup, 18 gece konaklamalı; konaklamalar ise 3 – 4 – 5 yıldızlı otellerde, 4* yıldız ağırlıklı gerçekleşecektir.
 3. Çıkacak her bir araç için en az 32, en fazla 40 katılımcı olması şartı vardır. İkinci bir aracın çıkmasına yeterli sayıda başvuru gelmemesi durumunda ise başvuru tarihine göre işlemlerini tamamlamış ilk 40 kişi geziye çıkacak, kalanlar sonraki tarihlerde yapılacak gezilere bırakılacaktır.
 4. Gezinin kişi başı başı ücreti 2.250-TL’dir. Bu bedel kredi kartı ile tek çekim, havale veya nakit ödeme fiyatıdır. Hükümetimizin kredi kartları için uygulanan uzun vadeli taksitlere sınırlama getirme çalışması nedeniyle kredi kartına
 • 3 taksit, 788 x 3 = 2.364-TL
 • 6 taksit, 407 x 6 = 2.442-TL

olarak turu yapacak acenta tarafından bildirilmiştir. Ancak, uzun vadeli taksit düzenlemesinin ücretler ödenirken henüz yapılmamış olması durumunda anlaşmalı banka kartları ile 12 aya kadar düşük faizli taksit imkânı acenta tarafından sunulacaktır.

 1. Fiyat, double odada kişi başı yarım pansiyon (kahvaltı + akşam yemeği) konaklama olarak belirlenmiştir. Gezi programının yoğunluğu, konaklanan otellerde toplu alınan akşam yemek fiyatlarının uygun olması nedeniyle yarım pansiyon konaklama tercih edilmiştir.  
 2. Gezi, İstanbul’dan başlayıp sırasıyla Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgeleri tamamlandıktan sonra Antakya’da bitecektir. Dileyen katılımcılar burada ayrılabilecekleri gibi İstanbul’a dönecek araç ile Ankara’ya, İstanbul’a gelebileceklerdir.
 3. Uygulama gezisi rehberlik eğitiminin önemli bir parçası olduğu için katılımcılar kendilerine gezi öncesi verilen tüm kurallara uymak, gezinin uyum içinde gerçekleşmesini sağlamak zorundadırlar.
 4. Geziye çıkacak her bir araçta eğitmen rehber, belli dönemlerde katılacak TUREB ve Bakanlık gözetim ve denetim elemanları ile acenta temsilcisi bulunacaktır.
 5. TUREB belli yerlerde programa katkı sağlamak amacıyla uzmanların katılımları ve anlatım yapmalarını temin edecektir.
 6. Mevsim koşulları gereği günlerin kısalığı, hava şartları göz önünde bulundurularak uygun kıyafet alınmalı, sabah erken saatlerde yola çıkılıp geç saatlerde otele giriş yapılabileceği bilinmelidir.
 7. Uygulama Gezisi, Esmeralda Seyahat Acentası tarafından gerçekleştirilecektir. İletişim bilgileri; Necatibey Cad. No:13/9 Kızılay/ANKARA; Tel: 0 312 231 88 55 (Pbx), Faks: 0 312 231 52 32, E-Posta: turkiyeturu@esmeraldatur.com

 

 

 

Kesin Kayıt için Gerekli Belgeler:

 

 1. Mezun olunan okulun ve mezuniyet tarihinin de belirtildiği, TUREB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yazılmış uygulama gezisine katılım dilekçesi,
 2. Gezi boyunca görünür bir şekilde taşınmak zorunda olunan kimlik kartları için dijital ortam vesikalık fotoğraf (kartların hazırlanması için e-posta yoluyla acentaya iletilecektir),
 3. Nüfus cüzdan fotokopisi (T.C. kimlik numarasının da bulunduğu kimlik fotokopisi sigorta işlemleri için acentaya e-posta yoluyla gönderilecektir),
 4. Gezi ücretinin yatırıldığını gösterir belge,
 5. İlk 4 maddedeki belgeler turu yapacak acentaya taratılarak e-posta olarak gönderilecektir. Ancak, dilekçenin ıslak imzalı aslı, son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi tura başlarken araçtaki acenta görevlisine teslim edilerek acenta tarafından Birliğe ulaştırılacaktır.

  UYGULAMA GEZİSİ DUYURU