17.04.2014 00:00:00 Paylaş

Turizm Haftası Kutlu Olsun

TURİZM HAFTASI MESAJI

Bilindiği gibi, Turizm Haftası toplumumuzda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketine katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında ülke çapında çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. 

Dünyada hızla gelişen sektörlerin başında turizm sektörü gelmektedir. Turizm sosyal ve kültürel etkinliklerin yanında ülkelerin kalkınmalarındaki en önemli unsurlardan birisidir.

Ülkemiz, medeniyetlerin, tarihin ve kültürlerin en önemli unsurlarını bünyesinde barındırmakta olduğundan bu değerlerin insanlık hizmetine doğru sunulması ve gelecek kuşaklara doğru aktarılması büyük önem arz etmektedir. Bu konularda meslektaşlarımıza da önemli görevler düşmektedir.

Bu pencereden baktığımızda yıllarca verilen mücadelenin sonucunda oluşturulan Meslek Birliği olarak bugün, dünden daha çok birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeğe, üreteceğimiz politikalarda da dünya barışına yapacağımız katkı öncelikli hedefimiz olacaktır.

Bugün ülkemiz turizminin başarı tablosunda imzası ve yeri olan siz meslektaşlarıma bol kazançlı bir yıl dileyerek hepinizin Turizm Haftasını kutluyorum.

 

A.Zeki APALI

TUREB Başkanı