01.05.2014 00:00:00 Paylaş

DENETİMLER

DENETİMLER

23 Nisan haftasında özellikle iç turizmin de yoğun olacağından hareketle Birliğe bağlı odalarımızın talepleri doğrultusunda Bakanlık, İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri ve TÜRSAB ile iletişime geçilerek yüksek katılımlı bir denetim planlanmıştır.

Bu planlama dahilinde Çanakkale, Nevşehir, Antalya, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır da TUREB, Bakanlık yetkilileri ve bazı yerlerde TÜRSAB katılımcıları ile birlikte denetimler gerçekleştirilmiştir.

Özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki illerde rehberlik sorunlarından ziyade kaçak, belgesiz acentecilik faaliyetine tanık olunmuştur. Durum yetkililerce tutanak altına alınarak turizm aktivitelerinin yasal zeminde gerçekleşmesi için gerekli işlemler yapılacaktır.

Denetimlerde özveriyle çalışan tüm görevlileri kutlar; yanlışlıkları tespit ederek kişi ve kurumların kanuna uygun hareket etmelerine yardımcı olmalarını sağlamalarından dolayı teşekkür ederiz.

Denetimlerin Birlik ve Odalarımız kontrolünde genişleyerek devam edeceğini bildirir; denetimlerde görevlilere istenen belgeleri sunan, söz ve davranışları ile görevlilere destek olan çok sayıda rehberimize de sevgi ve selamlarımızı sunarız. Karşılıklı anlayış, iyi niyet ve çaba kanunsuzluğun karşısındaki en büyük güçtür.

TUREB YK