01.05.2014 00:00:00 Paylaş

EK KURULLAR

TÜM REHBERLERİMİZE,

            Bir süre önce Birliğimize bağlı Meslek Odalarımıza yazı göndererek EK KURULLAR oluşturmak istediğimizi; ülkemiz turizmi ve mesleğimize buradan katkı sağlayabilecek değerli meslektaşlarımızın kurullara başvurmaları veya önerilmeleri yoluyla bir çalışma yapılacağını bildirmiştik.

            Bu kurullardan ilki seçim öncesi önerdiğimiz gibi “Danışma Kurulu” idi ve ilk Olağan Genel Kurulda bütün oda başkanları ile TUREB yönetiminin içinde bulunacağı “Temsilciler Meclisi” adıyla benimsenerek kabul edildi. Belli aralıklarla toplanarak çalışmalarını yürütmektedir.

            Oluşturulması düşünülen diğer kurullar;

  1. Hukuk Kurulu,
  2. Eğitim ve Yayın Kurulu,
  3. Kültür ve Sanat Kurulu,
  4. Mesleki Standartları Geliştirme Kurulu,
  5. Projeler Kurulu

olarak düşünülmüştür.

            Böylesine eğitimli, donanımlı, dünyayı takip eden mesleki bir yapının içinden çok değerli arkadaşlarımızın belirtilen kurullarda – ya da önerecekleri başka bir kurulda - görev alarak mesleki saygınlık ve rehberlerin eğitim programları ile bilgilerinin güncellenerek arttırılması, yayınlar, projeler ile destek olunması başta turizm camiası olmak üzere her kesime rehberler ve rehberlik mesleği hakkında doğru bilgiler ulaştırılmasına katkı sağlayacaktır.

            Daha geniş katılımla çok daha başarılı fikirler ortaya çıkacağı; kalıcı hizmetlerin yapılacağı herkesin bilgisindedir. Biz rehberler de sadece bugünü değil gelecek nesilleri de düşünerek bu çalışmaların içinde yer alalım, katkı sunalım.

            Kurullarda yer almak isteyen rehberlerimiz; ad, soyad, rehberlik dil/dilleri, ikamet ettiği şehir, iletişim bilgilerini içerir bilgiler ile hangi kurul veya kurullarda yer almak istediğini belirtir bir e-postayı aşağıdaki adrese gönderebilirler.

            asli.aslanturk@tureb.org.tr

            Şimdiden tüm başvuru sahiplerine iyi niyet ve çabaları için teşekkür ederiz.

            Selamlarımızla,

TUREB YK