05.11.2014 00:00:00 Paylaş

2015 YILI ÇALIŞMA KARTI ÜCRETLERİ VE BAŞVURULAR

Bilindiği üzere Birliğimiz, Meslek Kanunu kapsamında odaların üst kuruluşu ve kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşu olarak kurulmuş olup, her türlü faaliyetini de odalar tarafından aktarılması gereken katkı payları ile siz meslektaşlarımızdan alınan çalışma kartı ücretleri ile gerçekleştirebilmektedir.

Ancak, 2012 yılından bu yana Kanun gereği aktarılması gereken Birlik katkı payları ile çalışma kartlarından Birlik adına alınan ücretlerin bazı odalar tarafından bugüne kadar aktarılmaması nedeniyle giderlerin karşılanmasında sıkıntılar yaşanmasına neden olmuştur.

Kurumların mevcudiyetlerinin devamı ve kendilerinden beklenen iş ve işlemlerin yapılabilmesi ancak bir yerden destek alınması ile mümkün olabilmektedir.

Bu nedenle, TUREB olarak sizlere daha sağlıklı hizmet sunulabilmesi, Birlik giderlerinin karşılanabilmesi ve işlerin sağlıklı yürütülebilmesi ile mesleğimizin daha ileriye götürülebilmesi için bu süreçte siz meslektaşlarımızın desteğine ihtiyaç duyulmakta olup,  başka birilerinin de böyle bir desteği bizlere veremeyeceği bilinciyle Birlik Yönetim Kurulu Kararı ile 2015 yılı çalışma kartı ücreti 100 TL. olarak belirlenmiştir.

2015 yılında eylemli olmak ve çalışma kartı almak isteyen meslektaşlarımızın, belirlenen ücreti Turist Rehberleri Birliği’nin Vakıflar Bankası Başkent Şubesi TR30 0001 5001 5800 7301 5766 26 IBAN no'lu hesabına yatırmaları ve ödeme dekontu ile birlikte 30 Kasım 2014 tarihine kadar üyesi bulunduğu odaya başvurmaları gerekmektedir.

Vakıflar Bankası ile yapılan anlaşma gereğince tüm şubelerde çalışma kartı ücretleri ile ilgili işlem ve havalelerde ücret alınmayacaktır.

TUREB YK