24.10.2016 10:33:49 Paylaş

17. Ulusal Turizm Kongresi

Birliğimiz 17. Ulusal Turizm Kongresi Danışma Kurulu işbirliği ile “17. Ulusal Turizm Kongresi” Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından düzenlendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin ev sahipliğinde 20-23 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenen 17. Ulusal Turizm Kongresi'nde akademi ve sektör temsilcileri bir araya geldi. Birliğimiz adına sunum yapmak üzere kongreye Başkanımız Ahmet Zeki Apalı katıldı.

Muğla Valisi Amir Çiçek ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün açılış konuşmalarının ardından Başkanımız A. Zeki Apalı, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan, Oxford Brookes Üniversitesinden Prof. Dr. Levent Altınay ve Kongre Dönem Başkanı Prof. Dr. Orhan İçöz, sunumlarını yaptı. 272 bilim insanının katıldığı 17. Ulusal Turizm Kongresi üç gün sürdü ve kongre sonunda gerçekleşecek devir teslim töreninde önümüzdeki yılın ev sahibi belirlendi.

Kongreye, 61 üniversiteden 272 akademisyen ve 60 sektör temsilcisi katıldı ve kongrede 148 bildiri yayınlandı.

Ulusal Turizm Kongresi

İlk defa 1990 yılında yapılan, her yıl değişik üniversitelerde düzenlenen akademi ve sektörü bir araya getiren Ulusal Turizm Kongresi’nin amacı, yurt içindeki yükseköğretim kurumlarının etkinliklerine bilimsel katkı ve danışmanlık sağlamak, saygın bir bilimsel toplantı dizisi oluşturmaya katkıda bulunmak ve turizm alanındaki makale çalışmalarını teşvik etmektir.

Resim Galeri