26.08.2016 00:00:00 Paylaş

TUREB ZİYARETLER

Turist Rehberleri Birliği Başkanımız A. Zeki Apalı, 19.08.2016 tarihinde çeşitli temaslar için Samsun ve Amasya illerine gitti. 2017 yılı yaz aylarında Samsun'da gerçekleştirilecek "Dünya İşitme Engelliler Olimpiyatları" ve bölgenin turizm, rehberlerin denetim sorunları konularında çeşitli temaslarda bulundu. Turizmden sorumlu vali yardımcısı Sayın Recep Yüksel'in yakın ilgisi, Dünya İşitme Engelliler Olimpiyatları konusunda aktif yer alma isteğimiz çok olumlu karşılanmış ve gerekli talimatlar verilmiştir. Denetimler konusunda da bölgenin turizme hazırlanması, eksikliklerin giderilmesi amacıyla daha sık bir araya gelinmesi, eğitim yapılması kararlaştırılmıştır.

Ziyaretler kapsamında Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Güven Özyurt ve Kültür ve Turizm İl Müdürü Sayın Ömer Pamuk makamlarında ziyaret edilmişlerdir. Her iki ziyarette de TUREB denetmenleri Olgun Yüksel ve Şinasi Kalyoncu da yer almış, denetimlerle ilgili değerlendirmeler yapmışlardır.

Aynı gün öğleden sonraki programda ise Amasya Vali Yardımcısı Sayın Nevzat Sinan ile Kültür ve Turizm İl Müdürü Sayın Ahmet Kaya  makamlarında ziyaret edilmiştir. Amasya'nın gelişen turizm potansiyeli, son günlerde doğrudan yabancı turist bağlantıları yapmaları, 20 bin kişilik Güney Koreli turist ağırlama çalışmaları ve denetimler gündem maddeleri olarak görüşülmüştür. Hemen ertesi gün yapılan denetimlere il müdürümüz bizzat eşlik etmiş, bundan sonraki süreçte de sürekli iş birliği halinde belgesiz faaliyetleri kontrol edecekleri belirtilmiştir.

 

 

Resim Galeri