17.08.2016 00:00:00 Paylaş

DİL EKLETME VE SEVİYE BELİRLEME SINAVI PROGRAMI ANKARA

 

SINAV TAKVİMİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME     

               Değerli Sınav Katılımcısı,        

         Sınav; ANKARA LİSESİ’nde (Etnografya Müzesi yanı Numune Hastanesi Acil Servis Karşısı) yapılacaktır.

            17.08.2016 tarihi itibariyle kesinleşmiş takvim aşağıda sunulmuştur. Buna göre önce sözlü sınav yapılacağından sınav saatinden 15 dakika önce sınavın yapılacağı yerde hazır bulunmanız, TUREB tarafından hazırlanan “Sınav Giriş Kimlik Kartınızı” görevli personelimizden imza karşılığı teslim almanız gerekmektedir. Sınav komisyonuna TUREB tarafından verilen Sınav Giriş Kimlik Kartı ile geçerli bir kimlik kartı (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) sunulması zorunludur.

            Sözlü sınavlar tamamlanır tamamlanmaz sınav komisyon görevlilerinin sonuçları teslim etmesinden sonra sınav yerinde ve web sayfasında “Sözlü Sınav Sonuçları” ilan edilecek, başarılı olanlar yazılı sınava girmeye hak kazanacaklardır. İlan edilen sözlü ve yazılı saatleri birbirine yakın dillerde katılımcı sayısına bağlı olarak sınavların erken biteceği hesaplandığından bu dillerden sınava girenlerin sözlü sınav sonrası sınav yerinden ayrılmamaları yerinde olacaktır.

          Başvuru yapılan dillerden Malayca ve Endonezce’den komisyon üyelikleri için resmi prosedür devam etmekte olup kesinleşir kesinleşmez gerekli duyuru yapılacaktır. Ayrıca Korece, Danimarkaca ve İbranice dillerinden komisyon kurulamadığı için bu dillerden başvuru yapanlara yatırdıkları sınav başvuru ücretleri iade edilecektir.

            İngilizce’den sınava girecek adayların günlük açıklanan listelerdeki ilk 55 kişinin öğleden önce kalan 50 kişinin ise öğleden sonra sınava gireceği şeklinde planlama yapılmıştır. Sınav yerinde gereksiz bekleme ve yığılma olmaması hem sınav katılımcıları hem de görevliler açısından doğru olacaktır.

            Sınava girecek tüm adaylara başarılar dileriz.

            TUREB YK a.

            A. Zeki APALI