18.05.2016 00:00:00 Paylaş

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Bu sene 97. yılını kutlamakta olduğumuz 19 Mayıs, Anadolu’da yeni Türk Devleti’nin fiilen temellerinin atıldığı gün ve Türkiye Cumhuriyeti tarihimizin başlangıcıdır.

19 Mayıs, sadece Türk millî kurtuluş hareketinin başlangıcı değil, yeni Türk Devleti’nin de çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır.

Vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı uğrunda, içinde bulunduğu bütün olumsuz şartlara rağmen, yeniden şahlanan Milletimiz, 19 Mayıs 1919 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün azim ve kararlılıkla başlattığı İstiklal Mücadelesiyle, tarihte eşine az rastlanır bir destan yazmıştır.

Kadın erkek, genç yaşlı farkı olmadan, etnik köken, mezhep, din ayırt edilmeksizin milletin bütün fertleri, vatan savunması için omuz omuza vererek mücadele etmiş ve zafere ulaşmıştır.

Türk Milletinin kendi kaderinde ve ülke yönetiminde söz sahibi olmasının miladı olan bu önemli gün, gençliğe armağan edilmiş bir bayramdır. Çünkü 19 Mayıs gençlik, gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; başta sevgili gençlerimiz olmak üzere halkımızın 19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.

TUREB