04.04.2016 00:00:00 Paylaş

"DSP GENEL BAŞKANI ZİYARET EDİLDİ"

       Son zamanlarda ülkemize sınırı bulunan komşularımızda yaşanan olumsuzluklar, Rusya krizi ve büyük şehirlerde meydana gelen terör olayları nedeniyle sıkıntılı bir süreç geçiren  turizm sektörü ve geçimini sadece turizmden kazandığı için çok zor günler yaşamakta olan turist rehberlerinin içinde bulundukları durumu arz etmek üzere, TBMM'de grubu bulunan/bulunmayan parti başkanlarından randevu talebinde bulunulmuştur.

       Bu kapsamda, TUREB Başkanı A.Zeki APALI ve Genel Sekreter Nayim YENİCE Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Sayın Önder AKSAKAL'ı Parti Genel Merkezinde ziyaret etmişlerdir. Ziyaret esnasında DSP Genel Sekreteri Sayın Abbas DENİZ ve Örgüt Kurulu Başkanı Sayın Ercan AKARPINAR da hazır bulunmuşlardır. Görüşmede 2016 yılında turizmin içinde bulunduğu durum, rehberlerin bu durumdan daha az etkilenmeleri için, kamu kurum ve kuruluşları ile dernekler, belediyeler ve üniversiteler tarafından düzenlenen turlarda mutlaka rehber bulundurmalarının gerekli olduğu, rehberlerin bu kriz sürecinde SGK ve BAĞKUR prim borçlarıyla ilgili ödeme güçlükleri vb hususlarda görüş alış verişinde bulunulmuş ve bu hususların siyasi platformlarda gündeme getirilmesi konusunda yardım sözü alınmıştır.  

       Görüşmede, ayrıca DSP’nin ekonomi ve turizm politikaları üzerine de sohbet etme şansı bulduğumuz, Genel Başkan Sayın Önder AKSAKAL’ ın turizm konusuna hakimiyeti  de dikkat çekmiştir.

       A. Zeki APALI

     TUREB Başkanı