06.11.2015 00:00:00 Paylaş

UYGULAMA GEZİSİ İÇİN TEKLİF ALINACAKTIR

DUYURU

UYGULAMA GEZİSİ İÇİN TEKLİF ALINACAKTIR

       Birliğimiz tarafından 6326 sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu ve Meslek Yönetmeliği gereğince üniversitelerin turist/turizm rehberliği bölümü öğrencileri ile mezunlarına yönelik olarak, Bakanlık tarafından belirlenen gezilecek yerler kapsamında hazırlanacak gezi programı çerçevesinde ve teklif şartnamesinde belirtilen şartlarda bir seyahat acentasına “Uygulama Gezisi” yaptırılacaktır.

       Yönetmeliğin 14 üncü maddesi gereğince, üniversitelerin turist/turizm rehberliği bölümü öğrencileri ile mezunlarına yönelik “Kış Gezisi (1. Etap)” olarak Ocak-Şubat-Mart aylarında Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgelerini kapsayan en az 24 gün; “Yaz Gezisi (2. Etap)” olarak ise Mayıs-Haziran veya Eylül-Ekim aylarında Karadeniz, Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgelerini kapsayan en az 18 günlük süre içerisinde grubun gezi, konaklama, yeme-içme, tekne turları, transferler, rehberlik gibi hizmetlerin birbirleri ile koordineli olacak şekilde yürütülerek tarihi ve turistik yerlerin gezilmesini içermektedir.

       Teklif verecek olanlar TUREB’den bizzat onaylı dokümanı teslim alabilecekleri gibi, talep edilmesi halinde de şartname, teklif mektubu ve gezilecek yerlere ilişkin dokümanlar mühürlendikten sonra kargo ile de gönderilebilecektir.

       TUREB YK