20.09.2014 00:00:00 Paylaş

II. ETAP 3. UYGULAMA GEZİSİ DEVAM EDİYOR

Bilindiği üzere, 6326 sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu’nun Mesleğe kabul başlıklı 3 üncü maddesinin (d ) bendi çerçevesinde, üniversitelerin Turist/Turizm Rehberliği bölümleri öğrencileri ile mezunlarına yönelik olarak Yurt İçi Uygulama Gezileri Birliğimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bu kapsamda, ilk defa 2013 yılında iki aşamalı olarak planlanan uygulama gezilerinin ilk etabı, Marmara – Ege ve Akdeniz Bölgelerini içerecek şekilde “Kış Gezisi” olarak adlandırılmış ve gezi, iklim koşulları ile konaklama maliyetleri de düşünülerek Kasım, Aralık ve Ocak aylarında 6 grup olarak gerçekleştirilmiştir.

Uygulama gezilerinin II. Etabı İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerini içermektedir. Ege Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi öğrencileri ağırlıklı olarak 3. GRUP UYGULAMA GEZİSİ 04 Eylül 2014 tarihinde Ankara'da başlayan program ile yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Katılımcı öğrencilerimizin en üst düzeyde yararlanabilmesi ve gezinin verimli geçmesi amacıyla TUREB tarafından gerekli tedbirler alınmış olup zaman zaman Bakanlık ve Birlik adına üst düzey katılımlarla denetimler yapılmaktadır.

Rehber adayı genç katılımcıların gezinin amacını anlamış, programdan en üst düzeyde yararlanmış ve bilgilerini tazelemiş olarak sağ salim evlerine dönmelerini, mesleğe olumlu katkılarını sunmak için ruhsatname ve çalışma kartlarını almalarını ve de en kısa zamanda sektörde iş hayatlarına "Rehber" olarak başlamalarını temenni ediyoruz.

TUREB YK