30.06.2014 00:00:00 Paylaş

2. ETAP 2. GRUP UYGULAMA EĞİTİM GEZİSİ GRUBU YOLLARDA

25 Haziran 2014 tarihinde Ankara’da başlayan gezide katılımcılar ilk dört gün yakın çevre gezilerini yaptıktan sonra kalan ziyaretleri tamamlamak üzere Ankara’dan ayrıldılar.

Program, birinci gün Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde TUREB Başkan Yardımcısı Mehmet ULUSOY ve TUREB Genel Sekreteri Nayim YENİCE’nin gruba katılımlarıyla başladı. İkinci gün Konya, Çatalhöyük gezileri ile devam etti.

Üçüncü gün incelemelerde bulunmak, gezi programını denetlemek amacıyla TUREB Başkanı A. Zeki APALI gruba dahil olarak öğrencilerle birlikte üç gün geçirdi. Başkanımız, yoluna devam eden öğrencilerimiz için şu açıklamayı yaptı:

Farklı okullardan çok sayıda öğrenci ile bölgesel belge sahibi rehberlerimizin yer aldığı bir grupta daha ilk günlerde başlayan heyecan ve arkadaşlık duygusu; gerek ziyaret edilen yerler hakkındaki hazırlıklar gerekse mesleki bilgiyi edinmeye yönelik istek beni çok sevindirdi. Her bir öğrencinin sağlıkla, kazasız-belasız turu tamamlayıp başarılı birer rehber olarak Anadolumuzu yerli yabancı herkese doğru bir şekilde anlatıp tanıtacaklarından eminim.”