31.05.2014 00:00:00 Paylaş

TUREB'e Ziyaret

30.05.2014 tarihinde Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Doğan ACAR; İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Sayın Hikmet YÜKSEL; İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Araştırma ve Eğitim Şube Müdürü Sayın Semra TÜRKER; Araştırma ve Eğitim Şubesi Şefi Sayın Gazi GENÇÇINAR, TUREB merkezinde başkan A. Zeki APALI’yı ziyaret ettiler.

Yılların duayen bürokratı Doğan Acar, Birlik merkezinin Ankara olarak belirlenmesinin, bu tür meslek kuruluşlarının kamu ve üst bürokrasi ile teması, sürekli görüşebilmesi açısından çok isabetli olduğunu, bundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Birçok kesim tarafından Ankara adının turizm ile bir araya getirilemediğini, ancak ilimizde yapılan hastane ve konaklama tesisi yatırımları ile yakın bir zamanda başta “Sağlık Turizmi” ve “Kongre Turizmi” olmak üzere birçok turizm faaliyetinin gelişeceğini söyledi.

TUREB Başkanı A.Zeki APALI, “Rehberler olarak her türlü katkı ve desteği vermeye hazırız. Daha önce Sayın Valimizin de söylemiş olduğu Ankara’nın turizm anlamında gelişmişliğine katkı sağlayacak bu yatırımlar bizleri çok sevindirmiştir. Hem bu nazik ziyaretinizden hem de güzel haberlerinizden dolayı teşekkür ederiz.” dedi.       

Görüşmede TUREB Genel Sekreter Sayın Nayim YENİCE de hazır bulunarak, kendisinin de Ankara için, turizm için, rehberler için yapılacak her türlü çalışmanın içinde büyük bir memnuniyetle yer almak istediğini, elinden gelen çabayı göstereceğini söyledi.

Resim Galeri