17.02.2014 00:00:00 Paylaş

21 Şubat Dünya Rehberler Günü Kutlu Olsun

21 Şubat Dünya Rehberler Günü Kutlu Olsun!  
 
Türk turizminin rekorlar kırarak Dünya Turizm Liginin en üst sıralarına tırmanmasında tartışmasız en büyük katkıyı sunan Turist Rehberlerimizin günlerini kutlar; içinde bulunduğumuz yılın daha büyük başarılara imza atılacağı, rehberlerin emek, can ve mal güvenliklerinin daha çok dikkate alınacağı bir yıl olmasını dilerim.
Sevgi ve Selamlarımla,
 
  A. Zeki APALI
TUREB Başkanı

 

 

21 Şubat Dünya Rehberler Günü

 

Dünya turizm liginde oynayan ülkemizin ligdeki hızlı yükselişi devam ediyor. 2012 yılında 32 milyona yakın yabancı ziyaretçi sayısının 2013 yılı sonunda yüzde 10 luk bir artışla 35 milyona yaklaştığı bilinmektedir. Yine aynı şekilde 2012 yılında 29 milyar dolar olan turizm gelirleri de geçtiğimiz yıl 30 milyar doları aşmıştır.

            Başarı tek başına gelmez; bir ekip işi, takım ruhudur. Bu sebeple ülkenin turizm liginde üst sıralara yükselmesinde emek veren, canla başla çalışan, sermayesi bilgisi ve dili olan bir grubu oluşturan rehberler ekibe ruh veren önemli bir kitledir.

            1997 yılından bu yana turizmdeki gelişmelere paralel olarak ülkemizde de kutlanmaya başlanan “21 Şubat Dünya Rehberler Günü” bu yıl ilk defa kendi meslek yasası ile ülke genelinde odalar ve Birlik kuruluşunun tamamlandığı bir yıl olarak kutlanmaktadır.

            Mesleğin icrasında rehberlerin mesleki saygınlıklarının artırılması; tarihi, doğal ve kültürel değerlerin işin ehli rehberlerce aktarılması, turizmin gelişmesi ve süreklilik kazanmasında büyük önem arz etmektedir.

            Turist Rehberleri Birliği (TUREB) olarak “Tüm rehberlerimizin 21 Şubat Dünya Rehberler Günü”nü yürekten kutlar; sağlık, mutluluk, başarı içinde turlar yapmalarını dileriz. Ayrıca, Birliğimizce bu yıl düzenlenen etkinlikler kapsamında aşağıda detayları yazılı program çerçevesinde Ankara’da olan veya o tarihlerde bulunacak olan meslektaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Program :

09:30 Anıtkabirde Toplanma

10:00 Anıtkabir Resmi Tören

10:30 – 17:00 Resmi Ziyaretler

19:00 – 22:00 Kokteyl (Detay bilgileri davetiyeden takip edebilirsiniz)