09.04.2022 17:19:29 Paylaş

TUREB YENİ YÖNETİMİ GÖREVE BAŞLADI

27 Mart 2022 tarihindeki IV. Olağan Genel Kurul sonucunda seçilen TUREB Yönetim Kurulu çalışmalarına başladı. 7 Nisan 2022 tarihinde TUREB Merkezde Eski TUREB Başkanı Suat TURAL ile devir teslim töreni yapıldı.

08 Nisan 2022 tarihinde TUREB Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu ayrı odalarda ilk toplantılarını yaptı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Emrullah İşler, AK Parti TBMM Grup Başkanı İsmet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Cumhurbaşkanlığı Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürü Hakkı Susmaz’ın katıldığı, rehberlik mesleğini olumsuz etkileyeceği malum yasa değişikliği taslak çalışması hakkında toplantı yapıldığı haberi üzerine 08 Nisan 2022 tarihinde AK Parti Grup Başkanvekili Sayın Bülent TURAN ile görüşüldü. Yabancı dil bilmeyen rehberin ülkemize ve sektöre ne denli zararı olabileceği konusunda bilgi verildi.

Ve aynı gün Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, aydınlanmanın ve çağdaşlığın rehberi Mustafa Kemal ATATÜRK Anıtkabir'inde ziyaret edildi.

09 Nisan 2022 tarihinde ise Yönetim Kurulu yoğun gündem üzerine ikinci toplantısını da gerçekleştirdi. Gündemde olan konular ile ilgili görüşmeler yapılıp kararlar alındı.