21.02.2020 17:34:48 Paylaş

Ankaralılar, Ankara'yı Geziyor Etkinliği

Birlik Başkanımız Suat TURAL, Ankara’nın tanıtımı etkinlikleri ve 21 Şubat Dünya Rehberler Günü kapsamında Ankara Kalesi önünde düzenlenen "Ankaralılar, Ankara'yı Geziyor" etkinliğine katıldı. Etkinliğe, TC Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Özgül Özkan YAVUZ, Altındağ Belediye Başkanı Asım BALCI, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel BARAN, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim YILMAZ, milletvekilleri ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

Etkinliğe ilişkin basın mensuplarına bilgi veren Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı YAVUZ, "Öncelikle Ankaralıların bu şehri gezmeleri ve keşfetmeleri gibi alışkanlıklarının eskiye nazaran zayıfladığını fark ettik. Bugün, sosyal medya üzerinden 'Ankara'da Turist Olmak' başlığıyla yeni bir çalışma başlatıyoruz." diye konuştu.

Geleneksel çarşıları ve esnafı, yemek kültürü ve tarihi yaşatan müzeleriyle Ankara'nın çok imkana sahip olduğunu ifade eden Yavuz, "Kültürel ve sanatsal değerlerini ön plana çıkararak Ankara'nın gezilebilir bir turist destinasyonu olduğunu ilan etmek istiyoruz." dedi.

21 Şubat Dünya Rehberler Günü'nü de özel olarak kutlayan Özgül Özkan YAVUZ ve beraberindekiler Başkanımız Suat TURAL'ın rehberliğinde Ankara Kalesi ve çevresini gezdiler. Başkanımız etkinliğe katılan davetlilere Ankara Kalesi’nin hiç bilinmeyen özelliklerini, tarihi ve kültürel değerlerini anlattı.

Resim Galeri