31.01.2020 12:03:05 Paylaş

Birliğimiz İlk Kez Emıtt Fuarında

Dünyanın en büyük 4 turizm fuarı arasında yer alan EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 24. kez kapılarını açtı. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde başlayan, dünyanın ve Türkiye'nin dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getiren fuarın açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY ile KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal ÜSTEL'in katılımıyla yapıldı.

EMITT Fuarına ilk kez katılan Birliğimiz’in ziyaretçileri arasında Sırbistan Belgrad Rehberler Derneği Başkanı Snezana STETIC, Makedonya Rehberler Derneği Başkan Yardımcısı Elvir SADIKOVIC, Oda Başkanlarımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, rehberlerimiz, İl Kültür ve Turizm Müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sektör temsilcileri, rehberlik bölümü öğrencileri ve çok sayıda davetli yer aldı. Başkanımız Suat TURAL, konuklarıyla yakından ilgilenip onların mesleğimiz ve Birliğimiz ile ilgili sorularını da cevaplandırdı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve THY'nin kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB'in desteğinde, TÜROFED ve TTYD iş ortaklığında düzenlenen 24. EMITT Fuarı'nda, tüm dünyadan katılımcılar, davetli tur operatörleri ve sektör uzmanları, turizm sektörünün küresel ve yerel gündem konularını tartışacak. Fuarda, 35 ülke, dünyanın önemli turist çekim noktaları ve Türkiye'den 40'a yakın destinasyon tanıtılıyor. 20 ülkeden 200'ün üzerinde davetli tur operatörünün katıldığı etkinliğe, bu yıl 60 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

Türkiye'nin 2020 turizm vizyonu için sektör liderleri, öngörülerini "Başkanlar Forumu: Fikir Önderleri 2020 Turizm Öngörülerini Açıklıyor" başlıklı panelde gündeme getirecek. Panelde Türkiye'nin marka algısı, nitelikli turisti çekme stratejileri ve öne çıkan pazarlar masaya yatırılacak.

 

Resim Galeri