15.11.2019 13:52:52 Paylaş

Travel Expo Ankara Başladı

“Kültür Turizmi" temasıyla bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Travel Expo Ankara 4. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın açılışı 14 Kasım 2019 tarihinde ATO Congresium'daki törenle yapıldı.

Birliğimizin desteklediği fuarın açılış programına Birliğimizi temsilen Başkanımız Suat TURAL katıldı. Açılışa aynı zamanda Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Faruk Akçay, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Ankara Ticaret Odası Başkanvekili Halil İbrahim Yılmaz, TÜRSAB Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu Başkanı Engin Şahin, Ankara Anadolu Turizm Otelciler Derneği Başkanı Atilla Aytun, Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Yönetim Kurulu Başkanı Birol Akman ve Skal Dernekleri Federasyonu Başkanı Savaş Çolakoğlu da katıldı.

Açılışa katılan Vali Vasip Şahin, fuarın yalnızca Ankara ve çevresinin değil tüm Türkiye'nin ve komşu ülkelerin turizm ürünlerinin tanıtım ve pazarlamasına imkan sağlayacağını belirtti.

Turizmin, farklı kültürlerin bir araya gelmesini sağlayan önemli bir etken olduğunu ifade eden Şahin, dinamik yapısıyla da ülkelerin gelişim ve kalkınmasına katkı sağlayan büyük bir güç olduğunu söyledi.

17 Kasım'da sona erecek fuarda Birliğimizin standının yanı sıra 22 ülkeden 60’ a yakın firma yer alıyor.

Resim Galeri