08.07.2019 17:05:13 Paylaş

AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Bülent TURAN Ziyaret Edildi

Türkiye Turist Rehberleri Birliği Başkanı Suat TURAL ve Yönetim Kurulu Üyesi Adem BİÇER AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Bülent TURAN ile makamında görüştü.

Sıcak bir havada geçen görüşmede Başkanımız Suat TURAL öncelikle sahada sahte (kaçak) rehberlik denetimlerinde yaşanan sorunlara ilişkin çözüm önerilerimizi paylaştı. AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Bülent TURAN bu konuda bizlere yardımcı olacağını dile getirdi.

Görüşmede konuşulan bir diğer konu ise meslektaşlarımıza yeşil pasaport verilmesi konusu idi. Başkanımız, ihracatçı iş adamlarına ve son dönemlerde avukatlara sağlanan bu ayrıcalığın turist rehberleri için çok daha önemli olduğunu ve meslektaşlarımız tarafından hak edildiğini dile getirdi. AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Bülent TURAN konuyu ve ehemmiyetini anladığını belirterek, konuyla ilgili Birliğimizden bilgilendirici bir değerlendirme dosyası talep etti. Yeşil pasaport imtiyazının uluslararası koşullara da bağlı olduğunu belirten Av. Bülent TURAN, talebimizin haklı olmakla beraber uzun vadeli bir çalışma gerektireceğini sözlerine ekledi.

Başkanımız her iki konuyla da ilgili olarak en kısa sürede dosyaların kendilerine iletileceğini belirtti. AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Bülent TURAN’a sıcak ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.