18.05.2018 14:05:19 Paylaş

Başkanımız Artvin'de Temaslarda Bulundu

Başkanımız Ahmet Zeki Apalı, Kültür ve Turizm Bakanlığının 2023 stratejik planları doğrultusunda Artvin Ticaret ve Sanayi Odasının girişimleriyle, 17-18 Mayıs 2018 tarihlerinde Artvin'e ziyaret gerçekleştirdi. Program kapsamında, Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş ve Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt ziyaret edildi.

Gerçekleşen ziyaret sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkanımız Ahmet Zeki Apalı, Karadeniz Bölgesi'nde Giresun ve Artvin'in eko turizm konusunda diğer illere göre daha şanslı olduğunu vurgulayarak, Artvin'in, festivalleri, doğal güzellikleri, karagölleri, kanyonu, biyosfer rezerv alanı ve bunlar gibi değerleriyle eko turizmden adından söz ettirebilecek bir il olduğunu söyledi.

Turizmde tanıtım çok önemli bir faktör olduğunu kaydeden Apalı, Turist Rehberleri Birliği olarak kentin turizm dinamiklerini harekete geçirerek Artvin'in turizmden hak ettiğini payı alması için üzerlerine düşen görevi yapacaklarını söyledi.

Artvin programıyla ilgili linkler:

http://www.artvin.gov.tr/vali-doganay-tureb-baskani-apaliyi-kabul-etti

http://www.mynet.com/haber/guncel/ekoturizm-kitle-turizminin-tam-tersi-4128174-1

http://www.iha.com.tr/artvin-haberleri/apali-giresun-ve-artvin-eko-turizm-konusunda-cok-sansli-artvin-2015833/

http://www.haberturk.com/artvin-haberleri/15446172-ekoturizm-kitle-turizminin-tam-tersi

http://m.milliyet.com.tr/amp/apali-giresun-ve-artvin-eko-turizm-konusunda-artvin-yerelhaber-2807495/

https://www.haberler.com/tureb-baskani-apali-dan-vali-doganay-a-ziyaret-10863722-haberi/

Resim Galeri