02.06.2017 10:36:12 Paylaş

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Rbs Tanıtımı

Başkanımız A. Zeki Apalı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Turizm Eğitimi Daire Başkan vekili Kerem Dursun Tezcan’ı ziyaret etti. Göreve yeni atanan Tezcan’a hayırlı olsun dileklerini ileten Başkanımız Apalı, Rehber Bilgi Sistemi (RBS) hakkında bilgilendirme yaptı. Ziyarette, veri tabanı entegrasyonu ile ilgili yapılacak işbirlikleri konuşuldu.

Ayrıca, il müdürlüklerinin denetimler konusundaki farklı tutumlarını da dile getiren Apalı, Bakanlık tarafından hem il müdürlüklerine hem de İçişleri Bakanlığı üzerinden valiliklere yeni, net, her kesimin aynı anlamı yükleyeceği bir genelge ile sorunun çözülebileceğini söyledi. Tezcan ise göreve başlar başlamaz olayın fotoğrafını görmeye çalıştığını, yaşanan bütün aksaklıkların kapsamlı bir rapor ile makama sunmak üzere en kısa zamanda hazırlanacağını belirtti.

Görüşme, her türlü bilgi akışının daha hızlı sağlanması, ruhsatname sahibi rehber kayıtlarının hem Bakanlık hem de TUREB sisteminde birbirini okur hale getirilmesi için teknik ekibin çalışma yapmasına karar verilerek sona erdi.