02.06.2017 10:33:37 Paylaş

Salihli Belediyesi’ne Ziyaret

Başkanımız A. Zeki Apalı, 24 Mayıs 2017 tarihinde Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Başkanımız A. Zeki Apalı Türk Ordusunun 26 Ağustos - 09 Eylül 1922 tarihleri arasında gerçekleştirdiği Büyük Taarruz'u ve Zafer'i kutlamak, şehitleri anmak, tarihimize ve değerlerimize sahip çıkmak, bunları genç nesillere yerinde ve doğru bir şekilde anlatmak amacıyla Birliğimiz tarafından düzenlenen Büyük Taarruz Bisiklet Turu hakkında Karaoğlu’na bilgi verdi. Özellikle projenin Salihli etabında yapılması gerekenlerin görüşüldüğü ziyarette ayrıca, proje ile güzergâh boyunca yer alan tarihi ve doğal güzelliklerin tanıtılmasının amaçlandığı ifade edildi.

İlk defa bu yıl yerel halkın ve tura katılanlar ile davetlilerin de yer alacağı kitlelere belli noktalarda akşam saatlerinde uzmanlar tarafından seminerler verilerek milli mücadelenin doğru aktarılması hedeflenmektedir. Ayrıca, Salihli’de yapılacak bu uygulamanın yerel ve ulusal medyada yer alacak olması sebebi ile ilçenin turizm değerlerinin de tanıtımına katkı sağlayacağı başkanımız tarafından dile getirilmiştir.

Salihli Belediyesi başkan danışmanlarından Prof. Dr. Şadan Gökovalı’nın Birliğimiz tarafından basımı gerçekleştirilen “Ben Halikarnas Balıkçısı, Doğdum Sevdim Öldüm” adlı kitabı Başkanımız tarafından Karaoğlu’na hediye edildi.