17.05.2017 14:34:24 Paylaş

Türkiye Festivali Basın Toplantısı Yapıldı

Rusya'nın başkenti Moskova'da büyük bir Türkiye Festivali yapmaya hazırlanan turizmciler, İstanbul’da gerçekleştirilen basın toplantısı ile yapacakları organizasyonu anlattı.

Hilton Bosphorus Hotel'de 17 Mayıs 2017 tarihinde düzenlenen toplantıya, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, Turizmden Sorumlu İstanbul Vali Yardımcısı İsmal Gültekin, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Başkanımız A. Zeki Apalı, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve Genel Sekreter Çetin Gürcün, İBB Başkan Danışmanı Tülin Ersoz, TÜROB Başkanı Timur Bayındır ve TURYİD Başkanı Kaya Demirer katıldı.

Yapılacak etkinliklere ilişkin bilgi veren Türkiye Festivali Koordinatörü Haluk Özsevim ise etkinlikle 100 bin kişiyi hedeflediklerini söyledi. Festival tanıtımlarının 20 Mayıs itibarıyla başlayacağını kaydeden Özsevim, parkın mini bir EXPO alanına dönüştürüleceğini belirtti. Toplantıya katılan kamudan ve turizm birliklerinden diğer temsilciler de projeyle Rusya pazarında önemli bir ivme sağlanacağını ifade etti.

16 - 17 - 18 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleşecek Türkiye Festivali’nde, Türkiye’nin önemli turistik, kültürel ve sanatsal değerleri yer alacak. Yaklaşık olarak 100 bin ziyaretçinin beklendiği Türkiye Festivali ile Moskova’da tam bir Türkiye coşkusu yaşanacak. 

Resim Galeri