18.05.2017 13:00:00 Paylaş

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun!

    19 Mayıs 1919 Türk Milleti için büyük ve önemli bir dönüm noktasıdır. Çünkü 19 Mayıs 1919, Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra topraklarımızın yabancı işgalinde bulunduğu günlerde Mustafa Kemal Atatürk'ün çözüm arayışı içinde Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktığı tarihtir. Çünkü 19 Mayıs 1919, milletimizin, büyük onur ve asaleti ile Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde, tarih sahnesinde bir kez daha şahlanarak tam bağımsızlığını elde etmek için çıktığı yolda kesin zafer kazandığı günlerin başlangıç noktasıdır.

    Bu nedenle, Mustafa Kemal Atatürk cumhuriyetimizin savunulması ve korunması görevini yeni kurulan Türk devletinin dinamik gücü olarak gördüğü Türk gençliğine emanet etmiş ve bu vesileyle de Samsun’a çıktığı ve Türk Milleti’nin Kurtuluş Savaşı’na başladığı bu günü tüm içtenliğiyle Türk gençlerine ve gençliğine armağan etmiştir. O yüzdendir ki her yıl düzenlenen 19 Mayıs törenlerinde gençler coşkuyla bayramlarını kutlarlar.

   Gençler, ne zaman olursa olsun ülkenin içinde bulunduğu kötü durumdan kurtulması için tek çaredir. Onlara büyük görevler düşmektedir. Gençler bu sebeple Ata’sının onlara mirasını yerine getirmeli, çok çalışmalı ve ülkesi için faydalı birer birey olmalıdır ki aydınlık yarınlara ulaşabilelim. Geleceğimizi emanet ettiğimiz yarının umudu gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlar; sağlık ve başarılar dileriz.