30.04.2017 09:00:00 Paylaş

Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun

1 Mayıs tüm dünyada ve ülkemizde bilinen ismi ile İşçi Bayramıdır. Nisan 2008’de TBMM’nin almış olduğu karar uyarınca ise “Emek ve Dayanışma Günü” günü olarak resmi bir bayram niteliği taşıyacak şekilde ülkemizde de kutlanmaktadır.

1 Mayıs günü yapılan kutlamaların tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır. Bu etkinlik ve gösterilerde yapılan çağrılar ve toplantılar sonucunda günümüzde artık işçilerin ve emekçilerin büyük bir kısmı çeşitli haklara kavuşmuştur.

1 Mayıs aynı zamanda işçi ve emekçi sınıfının sorunlarının ve dertlerinin de masaya yatırıldığı bir gün olarak karşımıza çıkmaktadır. Uluslararası bir bayram olan ve hemen hemen dünyanın her köşesinde çeşitli etkinliklerle kutlanan 1 Mayıs aslında herkesin bayramıdır. Çünkü emek ve dayanışma tüm insanların yaşamlarında var olan önemli iki kavramdır.

1 Mayıs günleri geçmiş yıllarda yaşanan kötü olayların aksine iyi şeylerin yaşanması ve gerçek anlamda bayram havasında geçmesi gereken bir gündür. 100 yıldan fazla bir tarihe sahip olan İşçi Bayramı ya da ülkemizdeki resmi ismi ile “Emek ve Dayanışma Günü” herkese kutlu olsun.