27.04.2017 11:12:45 Paylaş

Ben Kitaplarımla Yaşadım

Yapımcılığını RGB Filmin üstlendiği ve yönetmenliğini Ali Murat Günay’ın yaptığı “Ben Kitaplarımla Yaşadım” isimli Prof. Dr. Şadan Gökovalı  belgeselinin ilk gösterimi 26 Nisan 2017 tarihinde TÜYAP İzmir Kitap Fuarı Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Belgesel gösterimine Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Zeki Apalı, Başkan Yardımcımız Hayati Korucu ve Yönetim Kurulu Üyemiz İsa Levent Gürçavdı katıldı.

İlk yayınımızın yazarı Pir-i Rehberan, Halikarnas Balıkçısı’nın manevi oğlu ve yüzlerce rehberin hocası Prof. Dr. Şadan Gökovalı’ya, Ahmet Zeki Apalı tarafından Birliğimiz adına “Yaşam Boyu Başarı‘’ plaketi verildi. Plaket takdiminde kısa bir konuşma yapan Başkanımız, “Hoca ile tanışmalarını, kendisinden nasıl etkilendiklerini, Anadolu'nun nasıl sevilmesi ve tanıtılması gerektiğinin temelini aldıklarını, bugün sahip olunan meslek yasasının Hocanın ektiği tohumların bir nev-i yeşermesi olduğunu belirterek kendisine Yönetim Kurulunca bu plaketi takdim etmek istediklerini söyledi ve hocayı kitapları, eserleri ile her daim yaşatacağız” dedi.

Yönetmen Ali Murat Günay, Şadan Gökovalı gibi bir değerin hayatının belgelenmesinin çok önemli olduğunu belirtirken şunları da sözlerine ekledi: “Şadan Gökovalı yaşayan bir tarih. Böyle insanların hayatının ve anılarının belgelenmesi, kayıt altına alınması bana göre çok önemli. Çünkü gelecek nesillere aktarılması gereken hayatlar bunlar. Bir yıldır devam eden ve tamamen kendi imkânlarımızla yaptığımız çalışmalar nihayet sonlandı. “Ben Kitaplarımla Yaşadım” belgeselimiz artık izleyicilerimizle buluşmaya hazır.”

 “Ben Kitaplarımla Yaşadım” belgeseli İzmir’de yapılan ilk gösterimin ardından, yaz aylarının başında da Muğla’da gösterilecek.