22.04.2017 12:00:00 Paylaş

23 Nisan Kutlu Olsun

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

Çocuklarımızın değerini bilmek onlara gereken önemi vermek ile olur. Bu değeri veren ulu önder Atatürk çocuklarımıza 23 Nisan’ı hediye etmiş ve bu günü çocuk bayramı olarak tüm dünya çocuklarına sunmuştur.

Bugünün çocukları olanların yarın büyüyerek ülkeye faydalı bireyler olması, devlet ve millet idaresinde görev alacak olmaları aslında onların hassasiyetle yetiştirilmelerini gerektirmektedir. İleri görüşlü olan ulu önder Atatürk, dünyada kimsenin yapmadığı bir şeyi yaparak Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış gününü çocuklara armağan etmiştir. Çocuklara önem vermiş bizzat onların eğitimleri ile ilgilenmiş, çocukların öğrenimlerinin kolay ve medeni seviyeye gelmesini sağlamıştır.

Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.

Her sene 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bu bilinçle kutlamaktayız. Çocuklarımıza değer vermeli onların her türlü sorunlarına sevgi ile yaklaşmalıyız.

Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.

Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini cumhuriyet çocuklarına emanet eden Atatürk diyor ki:

 “Türk çocuklarındaki kabiliyet her milletinkinden üstündür. Türk kabiliyet ve kudretinin tarihteki başarıları meydana çıktıkça, büsbütün Türk çocukları kendileri için lâzım gelen hamle kaynağını o tarihte bulabileceklerdir. Bu tarihten Türk çocukları bağımsızlık fikirlerini kazanacaklar, o büyük başarıları düşünecekler, harikalar yaratan adamları öğrenecekler, kendilerinin aynı kandan olduklarını düşünecekler ve bu kabiliyetle kimseye boyun eğmeyeceklerdir.”